top of page

Звіт директора Пилиповицької  загальноосвітньої  школи І – ІІ ступенів

Звіт директора Пилиповицької  загальноосвітньої  школи І – ІІ ступенів Мельник Наталії  Яківни перед педагогічним колективом та громадськістю за 2018/2019 навчальний рік

с. Пилиповичі

21.06.2019 р.

 

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018/ 2019 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положен­ням про порядок звітування директора Пилиповицької  загальноосвітньої  школи  І - IІ ступенів перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування школи щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

Як директор школи у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

 

І. Загальна інформація про школу.

Управління та фінансування Пилиповицької  загальноосвітня школа І—IІ сту­пенів здійснюється відділом  освіти  Бородянської  РДА.

Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1986 р., розрахована на 192 учні, у  ній розміщено їдальня, бібліотека, спортивний зал. В окремому приміщенні знаходиться майстерня по обробці дерева та металу. Освітлювальний режим у нормі. Приміщення  майстерні потребує  капітального  ремонту. Школа працює за кабінетною системою

Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.

Виконання ст.53 Конституції України, ст.35 Закону України «Про освіту», ст.6 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 35 Закону України  «Про  освіту», статті 6 ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів від 13 вересня 2017 р. № 684 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які  проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням. Конституційні права дітей на освіту забезпечуються. На всіх дітей, які з різних причин продовжують навчання за межами нашого закладу, своєчасно оформлені документи.

Випускники 9 класу минулого 2017/2018 навчального року працевлаштовані,

про що свідчить результат наведеної нижче таблиці:

 

Клас       Випущено  Коледжі  Професійні училища    ЗНЗ          ЗНЗ(вечірня школа)

9 клас    12               7(58%)    1(8,5%)                           1(8,5%)    3(25%)

  

ІІ. Стан і розвиток шкільної мережі.

 

У 2018/2019 навчальному році в школі працювали 24 педагогічних працівників і 9 працівників із числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершили   учні у 9 класах:

  • 1-4-х – 4 класи (106 учнів);

  • 5-9-х – 5 класи(96 учнів);

Мова навчання – українська. Середня наповнюваність класів дещо збільшилась порівняно з попередніми роками і становила 21 учень на клас.

 Із 1.09.2018 по 21.06.2019 вибуло  6 учнів.  Прибув 1  учень (основна причина вибуття – переїзд батьків на нове місце проживання).

На кінець року у навчальному закладі навчається 197 учнів. 11  учнів  закінчили  9  клас,  із  них  2  учня  отримали  свідоцтва  з  відзнакою.  До  1  класу   зараховано  17 учнів.  Станом  на  21.05.2019  у  закладі  освіти  203  учня.

 

ІІІ. Кадрове забезпечення.

 

Час диктує все нові й нові вимоги до вчителя, тому необхідним для педагога нині є вміння пра­цювати з комп'ютером, ІКТ. Перспектива в освіті така, що років через п'ять учитель, який не володіє навичками роботи на комп'ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам і не зможе ефективно забезпечувати освітній процес.

Адміністрація школи показує приклад усім вчителям – і  директор, і заступник директора школи з навчально-виховної роботи, вчителі початкових класів, вчителі-предметники  мають навички роботи з ІКТ.

Відповідно до плану роботи школи, який був затверджений на педраді (протокол №14 від 31.08.2018.) у Пилиповицькій  загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено ряд заходів.

  1. Сайт школи постійно оновлюється та поповнюється цікавою та корисною інформацією.

  2. У школі проводяться відкриті уроки та виховні заходи з використанням мультимедійного забезпечення школи.

 

3. Упродовж 2018/2019 навчального року продовжили впроваджувати  електронну систему управління навчальним закладом (ІСУО) «Курс: Освіта» та  електронна  реєстрація  замовлення  підручників  для  учнів  2  та  5   класу.

  1. Широко впроваджували у практику управлінської діяльності інформаційні

технології. З використанням мультимедійного обладнання у закладі освіти протягом року проведено

  • загальношкільні батьківські збори;

  • наради при директору;

  • педради.

Постійно тримаю на контролі питання кадрового забезпечення закладу освіти.

У даний час педагогічний колектив налічує 24 педпрацівники, з них 5 – сумісники.  Переважна більшість учителів – пенсійного віку. Із 19 основних працівників 18 мають вищу освіту,  1 – незакінчену  вищу. Мають вищу кваліфікаційну категорію – 6 осіб, І – 8, II – 2, вчитель-спеціаліст – 3. Педагогічне звання «Старший вчитель» мають 5 педпрацівників.

Контролюю  проходження  курсової  перепідготовки  вчителів. План проходження фахових курсів виконується:  5  педагогів  пройшли   курсову  перепідготовку,  за  результатами  атестації  1  педагог  підтвердив свою категорію,  2  підвищили  категорії. 

Як  керівник  контролювала  проходження  онлайн-курсів  учителями.  Продовжую  контроль  за  проходженням  онлайн  курсів  для  вчителів  початкових  класів на  платформі  Ed-era.

    В  школі  працюють  гуртки:  шкільного  лісництва,  танцювальний,  рукопаш-ного  бою,  грі  на  гітарі  та  бандурі. Здійснюю  контроль  та  надаю  допомогу  в роботі   гуртків.    В кінці навчального року на нараді при директору заслуховують-ся звіти керівників гуртків про проведену роботу.

У методичному  кабінеті розміщено змінні стенди.

Були проведені директорські контрольні зрізи з навчальних предметів.

Серед учнів 2 – 4 класів було проведено перевірку сформованості навичок читання та вказано на недоліки, які необхідно опрацювати та усунути.

Із метою створення відповідної матеріально – технічної бази для забезпечення належного рівня викладання предметів, виявлення кращого досвіду  для підвищення рівня знань та практичних навичок учнів, сприяння творчим педагогічним пошукам, у закладі поповнюється матеріально – технічна база.  В  цьому  році  я  забезпечила  всі  навчальні  кабінети  компютерами  за  сприяння  благодійників (ТОВ  «Автологістика»  та  Тоні  і  Шерон  Вінстони).

         Упродовж року проводилися відкриті уроки для колег, батьків – це один із шляхів удосконалення педагогічної майстерності та творчої співпраці вчителів, учнів, батьків. Інший шлях – самоосвіта вчителя, його знайомство з новими технологіями навчання.  

                                          

IV. Методична робота.

Як  керівник  глибоко усвідомлюю завдання активізації методичної роботи в школі в світлі державної політики в галузі освіти. Методична робота в школі будується відповідно до чинних вимог як багатогранний і творчий процес, що складається з комплексу систематичної, цілеспрямованої колективної, групової та індивідуальної діяльності учителів, спрямована на активізацію педагогічних міні-досліджень і покращення якості методичних розробок; на підвищення рівня навчально-виховного процесу в школі.

Щорічно в школі видається наказ про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами, що визначає науково – методичну проблему, над якою працюватиме школа, структуру організації методичної роботи.

Контролюю виконання навчального плану. Календарно-тематичні плани складені відповідно до чинних навчальних програм та виконуються згідно з державними стандартами. Робота закладу щодо виконання Закону «Про мови» здійснюється в повному обсязі (всі учасники навчально-виховного процесу володіють державною мовою).

Впродовж року педколектив навчального закладу продовжував працювати над впровадженням у навчально-виховний процес інформаційно-комунікаційних технологій.

Спрямовувала роботу педагогічного колективу на реалізацію   методичної проблеми школи  «Формування  творчої особистості шляхом впровадження  інноваційних технологій навчання та підвищення професійної компетентності педагогів в умовах реалізації концепції Нової української школи», яка вивчалась на засіданнях педагогічних рад,  семінарах.

Контролюю впровадження у навчально-виховний  процес інноваційних напрямів роботи: 

  •  школа сприяння здоров’ю;

  •  Всеукраїнської  програми  Інтел  «Шлях  до  успіху»;

  •  Всеукраїнська  військово-патріотична  гра  Сокіл  («Джура»);

  •  проект  «Розвиток  громадянських  компетентностей  в   Україні».

Науково – методична робота в Пилиповицькій загальноосвітній школі І – ІІ ступенів  представлена такими компонентами:

  • методичні та педагогічні ради;

  • постійно діючі  семінари;

  • самоосвіта;

У 2018/2019 навчальному році методична робота в школі здійснювалася відповідно до нормативних документів.

У закладі діє налагоджена система роботи:

 

 

 

 

 

 

 

Охоплено напрямки:

  • методичні проблеми;

  • відвідування учнями школи;

  • організація харчування учнів у закладі;

  • питання з безпеки життєдіяльності;

  • навчальна компетентність учнів і професійний рівень компетентності вчителя;

  • стан викладання навчальних предметів і рівень навчальних досягнень учнів;

  • сумісна праця сім’ї та школи у вихованні підростаючого покоління;

  • питання переведення учнів до наступних класів та випуску учнів зі школи.

Традиційним у школі стали предметні тижні , до яких учні разом з учителями готуються ґрунтовно і заздалегідь. Згідно з річним планом роботи протягом року проведено предметні тижні. Кожен тиждень був проведений на належному рівні. Складений план проведення тижня, розроблено заходи, написано звіт по тижню.

   Як  керівник  створюю  умови  для  розвитку  педагогічної  майстерності  педагогічних  працівників  на  базі  школи  були  проведені  РМО  вчителів  початкових  класів  (Кравчун  Н.А.)

  Як  керівник  закладу  освіти  організувала  залучення  програми  «Корпус  миру»  США  в  Україні,  щодо  залучення  волеентера  з  вивчення  англійської  мови  у  закладі  освіти  для  учнів  та  громадськості.

V. Навчальна діяльність учнів.

Упродовж 2018/2019 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання учнів.

Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей у навчально-виховний процес. Станом на 1 вересня 2018 р. до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років, а  це 28 дітей.

   Серед  учнів  2-8  класів  закінчили  на  високий  рівень 10 учнів, це на 1 учня більше,  ніж  у  2017/2018  навчальному  році. 

Якість  знань  за  2018/2018н.р. – 33%,  це  на  2,2%  менше,  ніж у  2017/2018н.р. (35,2%).

Навчальні досягнення учнів стимулюються грамотами, похвальними листами та свідоцтвами з відзнакою.

Дошкільна освіта – найважливіша складова безперервної освіти. У нашому селі вона забезпечується дитячим садочком «Пилипко». У 2018/2019 навчальному році був укладений договір  про  співпрацю з  дитячим садочком «Пилипко»  та розроблений  план  заходів,  за  яким  тісно  співпрацювали  цілий  рік.

VI. Виховна та позакласна робота.

      Важливе місце у системі виховної діяльності школи як  керівник  приділяю  управлінню навчально-виховним процесом. У нашій школі це чіткий розподіл обов’язків між адміністрацією, всіма членами педагогічного колективу, творча співдружність з позашкільними закладами, залучення учнівського самоврядування тобто чіткий розподіл праці та встановлення функціональної залежності між усіма педагогічними системами та підсистемами.

З метою забезпечення відповідності діяльності школи державним стандартам та надання допомоги вчителям у підвищенні рівня виховної роботи, у школі постійно здійснюється управління та внутрішкільний контроль за виховною роботою.

   Мною  підписані  договори з вищим  навчальним  закладом  «Відкритий міжнародний  університет  розвитку  людини  «Україна», Відокремленим  підрозділом  Національного  університету  біоресурсів  і  природокористування  України «Ірпінським  економічним  коледжом», Бородянським  районним  центр  дитячої  та  юнацької  творчості. 

Навчальний заклад трансформований у школу сприяння здоров’ю. Цей напрямок узятий завдяки тісній співпраці з громадськими організаціями: ВБО «Стоп» (Мусламов  С.А.), центром «Довір’я», медамбулаторією с.Пилиповичі (В.В.Сухомлин), Вищим  навчальним  закладом  «Відкритий міжнародний  університет  розвитку  людини  «Україна», ( Мельничук  Ю.Л.), Центром дитячої та юнацької творчості (Н.А.Двораківська), Державниим підприємством “Клавдіївський лісгосп” (Лавринюк  О.А.),  ТОВ  «Автологістика» (Рудницьким  Р.М.)

   Унаслідок належної  організації  роботи  педагогічного  колективу  школа має наступні результати: гран-прі в обласному етапі Х Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв.

Учні  школи  посіли  ІІ  місце у  ІІ (районному) етапі  Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін  серед  шкіл  І-ІІ  ступенів,  1  учень має  диплом  І ступеня  із  інформатики  та  1  учень має  диплом  ІІІ  ступеня  із  трудового  навчання,  1  учень  диплом  ІІІ  ступеня  за  участь  у  Міжнародному  мовно-літературному  конкурсі  ім.  П.Яцика.

Команда  «Розумники» - ІІ місце в районному етапі інтелектуальних  ігор  серед  учнів  4-5  класів,  І місце в районному етапі інтелектуальних  ігор  серед  учнів  6-8  класів. 

    Значні  досягнення  мають  наші  школярі  у  районних  спортивних  змаганнях.  Серед  загальноосвітніх  шкіл  району  І-ІІ  ступенів  наші  учні  посіли  ІІ  місце.

   Учні  школи  брали  участь у 26 районних творчих конкурсах та стали учасниками всеукраїнських та міжнародних предметних конкурсів: «Колосок», «Кенгуру», «Соняшник». Міністерство  освіти  і  науки  України  творче  об’єднання  «Соняшник»  нагородив  наш  заклад  грамотою  «Найкращому  навчальному  закладу». 8  учнів – переможці районних конкурсів, 15 учнів отримали заохочувальні грамоти  та  38  учні – за  досягнення  у  районних  спортивних  змаганнях. 

Педагоги школи усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав і свідомого виконання обов'язків у значній мірі залежить від     пра­вильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її само­вихованню й самореалізації, спрямування у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи спрямована за такими напрямами:

  • Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

  • Ціннісне ставлення особистості до людей;

  • Ціннісне ставлення особистості до себе;

  • Ціннісне ставлення особистості до мистецтва;

  • Ціннісне ставлення особистості до праці;

  • Ціннісне ставлення особистості до природи;

  • Правове виховання;

  • Патріотичне виховання.

Створена програма роботи з обдарованими учнями, яка передбачає всебічне сприяння розвитку обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості, створення системи роботи з обдарованими дітьми.  Робота  з  цього  напрямку  проводиться  недостатньо,  відсутні  учасники  МАН  на  районному  рівні.

Суть соціального замовлення суспільства школі полягає у вихованні особистості, яка володіє не тільки певною сумою знань, умінь і навичок, а й здатна активно включитися в демократичні процеси, які відбуваються в нашій країні, стати учасником самоврядування народу. Одним з найважливіших факторів формування в учнів таких якостей є учнівське самоврядування. Головним завданням учнівського самоврядування є формування й розвиток соціально-активної, гуманістично спрямованої  особистості з глибоко усвідомленою громадською позицією, почуттям національної самосвідомості.
Розглядаючи учнівське самоврядування як один із видів самоврядування народу, А.С.Макаренко вважав його дієвим засобом підготовки підростаючого покоління до життя, праці, активної участі в загальнодержавних суспільних справах. Формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості неможливе без широкого залучення  учнів до участі в управлінні шкільними справами через організацію колективної творчої діяльності та учнівського самоврядування.

Учнівське самоврядування є важливою частиною демократичних процесів, які відбуваються як в школі, так і у суспільст­ві в цілому. Учнівське самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, ефективнішому впровадженню в життя.

Діти стають не спостерігачами життя, а його учасниками. Через шкільне самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держа­ви.

Шкільне самоврядування   «Сузір’я» об'єднує учнів 1-9 класів.   

Діють такі центри:

  • навчання ;

  • культури і відпочинку;

  • спорту і туризму;

  • преси та інформації;

  • роботи з молодшими школярами;

  • дисципліни і порядку.

Очолює шкільну республіку Голова, який обирається таємним голосуван­ням.

Проводяться заняття Школи лідерів учнівського самоврядування.

   Учні школи досить часто самостійно організовують та проводять свята, де ними готуються сценарії, проводяться репетиції, підбираються актори. Така форма роботи ефективна: школярі вчаться організовувати свій час, спілкуватися з однолітками в різних ситуаціях, вирішувати будь-які проблеми разом з товаришами. Традиційно у школі проходять свята Першого та Останнього, Дня учителя, Новорічні свята, День Святого Валентина, свято 8 Березня,  День захисту дітей та інші. До роботи залучаються учні з 1 по 9 клас, які працюють по мірі можливості виконуючи кожен свою роботу.

Підручниками діти 1 – 4 та 8 – 9 класів були забезпечені на 100%,  5 – 9 класів – на 100% (завдяки  допомоги  з  інших  шкіл).

Основним завданням, яке стоїть перед педагогічним колективом є любов до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей , та формування почуття патріотизму. Цьому сприяють такі форми роботи з учнями як : акції, конкурсні програми, виховні години, бесіди, анкетування учнів, батьків, тематичні лінійки.

         Педагогічний колектив дбає про виховання в учнів почуття громадянської та національної гідності, самосвідомості, патріотизму.

  Здійснюю  моральне  стимулювання  учнів – нагородження  грамотами, подяками тощо, учні,  які  у  вихідні  дні  їздили  на  олімпіади,  конкурси отримують відгули під  час  навчально-виробничої  практики.  

Активним  учасникам в  житті  школи  батькам,  учням   – грамоти  від  адміністрації  школи.

Моральне  стимулювання  працівників  школи – вільний  від  роботи  день,  нагородження  подяками.

Протягом  навчального  року надходили   усні  звернення  від  батьків  з  питань  організації  навчально-виховного  процесу: поділ  класів,  щодо  групи  продовженого  дня,  щодо  виховання  та  навчання  учнів.  Усі  звернення  були  розглянуті  та  вирішені.

 

VII. Правовиховна  робота.

Як   керівник  контролюю  за  організацією у навчальному закладі з учнями  таких форм правового навчання і виховання:

•  тематичних загальношкільних лінійок та класних годин;

•  лекцій, бесід на правову тематику;

•  анкетувань;

•  зустрічей з працівниками правоохоронних органів;

•  уроків правознавства.

Заступником директора школи з  виховної роботи періодично проводяться бесіди з учнями, що потрапили в складні життєві умови.

У школі створена Рада профілактики правопорушень.

Відсоток відвідування учнями занять у 2018/2019 навчальному році становить 92% (враховуючи санаторно-курортне лікування учнів протягом року),  що вище, ніж у 2017/2018 навчальному році – 94,3%. 

Стан відвідування учнями школи знаходиться під моїм постійним контролем.

Члени учкому вели журнали обліку відвідування та успішності, проводили підсумкові лінійки. За результатами рейдів - перевірок збиралися батьківські збори, засідання класних та загальношкільних батьківських комітетів, проводилися наради при директору. 

Не на належному рівні відвідування школи дітьми  національності  рома – 39 учнів (19,5%). Це питання порушувалося на засіданнях педагогічної ради, батьківських зборах. Але зв’язок із батьками таких дітей  бажає  бути  кращим.  До цих учнів спільно із сільським  головою  Короткою  О.В., класними  керівниками проводилися  рейди.  Мною  як  керівником  було  виявлено  відсутність    учнів  з  вини  батьків,  неналежне  виконання  своїх  обов’язків,  відповідно  повідомлені:  голова  сільської  ради  Коротка  О.В.,  начальник  служби  у  справах  сім’ї  та  дітей  Стасенко  Л.С,  виклик  мобільної  бригади  Бородянського  центру  соціально-психологічної  реабілітації  населення. 

На внутрішкільному обліку    перебуває 2 учня.  Ця сім’я перебуває на постійному контролі керівника навчального закладу,  проводиться  профілактична  робота:  листи  звернення   до  начальника  служби  у  справах  сім’ї  та  дітей  Стасенко  Л.С,  обстеження  умов  проживання бригадою  Бородянського  центру  соціально-психологічної  реабілітації  населення,  листи  до  начальника  Бородянського  відділення  поліції  та  були  вилучені  із  сім’ї 2 учня.

VIIІ. Соціальний захист.

             На  постійному  контролі  соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в школі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кіль­кість дітей у них становить:

  • діти – сироти – 3;

  • діти-інвалиди - 6;

  • напівсироти – 6;

  • постраждалі від чорнобильської трагедії – 129;

  • діти з багатодітних родин – 79;

  • діти з неповних сімей – 12.

На обліку в школі знаходиться 9 дітей з особливими потребами. Для 3 учнів організовано інклюзивне навчання на базі школи,  для  6 учнів – індивідуальне  навчання,  із  них для  2  учнів  організоване  навчання  на  дому.

Учні пройшли медичне обстеження та ПМПК, їм рекомендоване  іклюзивне  навчання  за  відповідними  програмами.

На обліку в школі перебуває  5 сімей, які  опинились  у  складних  життєвих  обставинах, у них проживає 9 дітей. Ці сім’ї перебувають на постійному контролі керівника навчального закладу.

 

IX. Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору профе­сії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють позакласні виховні заходи.

Як  керівник  забезпечую  елементи допрофільної підготовки. За результатами анкетування учнів навчальний заклад взяв курс на інформаційно-технологічний профіль.  За  даним  проектом  були створені учнівські проекти. 

X. Фінансово – господарська діяльність.

  Мною  як  керівником  було  направлене звернення  до    сільської  ради  щодо  виділення  коштів  для   капітального  ремонту  покрівлі  даху  школи,  придбання оснащення  для  туристичних  походів,   заміни  дверей,  побудови  пандусу,  ремонту  вхідного  ганку,  поточного  ремонту  покрівлі  котельні. Сесією  Бородянської  селищної  ради було  ухвалено  виділити  гроші. Було  виділено на покрівлі  даху  школи  1500 000  гривень,  33200  гривень  на  туристичне  оснащення.  

Для роботи учнів 2 -9 класів та педагогічних працівників школа оснащена комп'ютерами. У комп’ютерному класі – 11 комп'ютерів. Як  керівник  забезпечила  їх ремонт.  Бородянською  РДА  та  Бородянською  районною  радою  було  ініційовано  забезпечення  нового  НКК «10+1».

Контролюю  підключення  навчального  закладу  до мережі  інтернет. У школі діє провідникова (6  кабінетів)  та  безпровідна (роутер) мережа. Оплата  мережі  інтер  безкоштовна  завдяки  Черкашину  О.П.,  Діденко  А.В.

Налагодила  співпрацю  з  Терміналом  «Автологістика». Ними подаровано  2  комп'ютери,  які    встановлені  у  навчальному  кабінеті музичного  мистецтва  та  для  ведення  господарських справ, надана  допомога  у  підвезенні  дітей  до  екскурсії.

За  сприяння  в.о. старости  села Пилиповичі  Короткої  О.В.  було  надано автобус  для  проведення  екскурсії  учнів 5 класу в  м. Київ  до  Музею  води.

Налагодила  співпрацю  з   депутатами  Бородянської  сільської  ради  Хвалибогою  Р.В.,  Ніколаєнко  Л.Д.,  активістами  села Діденко  А.В.,   Шишко  І.В.,  які  переймаються  проблемами  школи  та  займають  активну  життєву  позицію. Для спортивно-масової роботи в цьому році за  кошти депутатів Бородянської  сільської  ради  Хвалибогою  Р.В.,  Ніколаєнко  Л.Д придбано м’ячі  (на  суму  1000  гривень). 

Хотілося б мати уже нові інструменти для майстерні,  завдяки  співпраці  з  Клавдіївським  ДП  лісового  господарства,  закуплено  невелика  кількість  інструментів  та  цього  недостатньо  для  виконання  навчальної  програми.

Разом  з  батьками  відремонтували  кабінет  географії,  української  мови,  початкових  класів.

  Передплатили 4 найменувань на суму 665 гривень 84 копійки (спонсорські кошти).

У бібліотеці закладу недостатня кількість художньої, довідкової та методичної літератури. Частково поповнення бібліотечного фонду відбувається з відділу освіти. Під  час  місячника  шкільної  бібліотеки  проведено  акцію  «Хороша  книга   шкільній  бібліотеці».  Учні  разом  з  батьками  подарували  11  книг  на  суму 610 гривень.

 

ХІ. Охоплення учнів гарячим харчуванням.

  У 2018/2019 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо). Шкільна їдальня розташована в пристосованому приміщенні, розрахована на 90 посадкових місць, має задовільний санітарно-гігієнічний стан.  Завдяки голові сільської ради та депутатам сільської  ради  були  виділені  кошти  та  забезпечені  гарячим харчуванням  106 учні 1-4 класів, та 3 дітей-сиріт 5-9 класів,  2  дітей  учасників  АТО. Протягом  року  я  як  керівник  піклувалась  про  організацію  харчування  учнів  малозабезпечених  сімей – 4 сім’ї,  в  яких  навчається  18  учнів.

 

ХІІ. Охорона праці.

Як  керівник закладу, постійно  приділяю  увагу  профілактичній  роботі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу. Це напрям роботи є одним із пріоритетних та проводиться відповідно до чинного законодавства та перебуває під постійним контролем.

  Мною  як  керівником  було  направлене звернення  до    сільської  ради  щодо  виділення  коштів  для   капітального  ремонту  освітлювальних  щитів,  освітлювальних  щитів,  заміні  запобіжників,  демонтаж  небезпечних  світильників,  ізоляції  з’єднань,  були  виділені  кошти  в  сумі  41000 гривень,  та  проведені  ремонтні роботи.

         Із метою створення безпечних умов роботи та охорони праці як керівник  здійснила: перевірку електричного обладнання та заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації навчально – виховного процесу в кабінеті інформатики, спортивному залі, майстерні. Своєчасно проводилися вступні та первинні інструктажі на робочому місці співробітників навчального закладу. Проведена атестація робочих місць щодо відповідності вимог техніки безпеки, забезпечувалося дотримання санітарно – гігієнічного режиму.

 

ХІІІ. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму.

         На  постійному  контролі  безпека  життєдіяльності  та  запобігання  травматизму. Із учнями школи перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем – предметником та в кожному кабінеті та спортзалі.

         Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди.

Кожним учителем – предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів на уроках праці, фізичної культури, які фіксувалися в класних журналах.

Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи: змагання, олімпіади, конкурси, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.

Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди  за фактами нещасних випадків з учнями в школі, учнями району, які фіксувалися в класних журналах.

Випадки травматизму дітей на уроках  та  в  побуті відсутні.

Оздоровлення дітей  в  основному  здійснюється  за  батьківські  кошти  та  санаторно-курортне  оздоровлення  за  сприяння  медичної  установи  15  учнів.

Велику увагу приділяю фізичному розвитку дітей та проходженню медичного  огляду. У  2018/2019  навчальному  році  100%  учнів  та  працівників  школи вчасно пройшли медичний огляд. 

2018/2019н.р.

Спеціальна  група – 7 (3%)

Підготовча  група – 36(18%)

Основна  група – 159 (79%)

97%  учнів систематично займаються фізичною культурою та спортом.

У  школі  обладнаний  медичний  кабінет,  працює  медичний  працівник  на  0,5  ставки. 

Котельня, яка подає тепло в школу, працює на газовому опаленні. Обслуговує її СПМК-15. Як керівник контролюю дотримання температурного режиму. Температура повітря в навчальних приміщеннях витримується в межах, передбачених санітарними нормативами (+18°С, +20°С). 

 

ХIV.  Висновок.

Аналізуючи роботу за минулий навчальний рік,  відзначаю  ряд упущень і недоліків. А саме:

  • недостатнє інформаційне та науково-методичне забезпечення діяльності школи;

  • у бібліотеці недостатньо літератури найновіших вітчизняних і світових методик  з  проблем навчання і виховання;

  • відсутність коштів та матеріалів для зміцнення бази школи;

  • недостатній  рівень  роботи  щодо  залучення  батьків  до  навчально-виховного  процесу.

Вважаю що пріоритетними напрямками роботи школи є:

  • Забезпечення особистісної орієнтації змісту освіти, яка передбачає розвиток творчих здібностей учнів, індивідуалізацію їх навчання з урахуванням інтересів і нахилів.

  • Сприяння втіленню в практику роботи педколективу новітніх освітніх технологій, працювати з метою насичення інноваційного освітнього простору.

  • Продовження роботи із формуванню в учнів навичок здорового способу життя та їх збереження.

  • Підпорядкування всієї навчально-виховної роботи на формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, гордості та поваги до України, національних символів та традицій.

  • Якісна  підготовка учнів до ДПА.

  • Удосконалення системи оцінювання на основі  критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

звіт.jpg
bottom of page